KYSUCE - hlavní stránka

 
  |  ČADCA  |  HISTORIE ČADCE  |  SLAVNÍ RODÁCI  |  STRÁNKY  |  INSTITUCE  |  SEZNAM KYSUCKÝCH OBCÍ  |  GALERIE  | 
  Vychylovka | Stará Bystrica | Kamenné koule | Ropný pramen | Turzovka Živčáková | Cykloturistika
      KYSUCE  

KysuceChudý region Kysuce a přece bohatý se dá popsat i jako zelený kousek Slovenska, který dýchá poctivou prací, spokojenými lidmi, ale i krásnými místy. Přestože Kysuce nepatří mezi oblasti, o kterých se v médiích mluví, mají i oni zajímavé turistické lákadla. Vesničky v údolích i v horách, na mnoha místech stále nedotčená příroda a i pár rarit celoslovenského, ba i světového formátu. O tom vše se dočtete zde.

   
     
  HLAVNÍ NABÍDKA     MÍSTA
Kysuce
Čadca
Historie Čadce
Slavní kysuckí rodáci
Stránky a odkazy
Instituce a místa
Seznam kysuckých vesnic
  Vychylovka
Stará Bystrica
Kamenné koule
Ropní pramen
Turzovka Živčáková
Cykloturistika
 
  REKLAMNÍ PROSTOR  

 
  GALERIE  

Galerie

 
  Novinky v regionu  

Brzy přibude

 
  ČADCA  

ČadcaOkresní město Čadca je centrem Horních Kysuc, kulturním centrem, ale i centrem úředním, centrem vzdělání, dopravy... Město se rozprostírá v malém údolí, objímá ho několik kopců, přičemž na některé z nich se i město v posledních desetiletích roztáhlo více než jen kopaničářským způsobem... Více

   

Stránky a odkazy

 

Zde je přehled několika stránek, které se věnují konkrétním obcím, místům, nebo zajímavostem, týkajících se Kysuc. Jde o často neoficiálně stránky, jinak oficiální zdroje o obci vždy lze nalézt na vlastních doménách s názvem obce a koncovkou .SK. Stránky níže jsou však v některých případech alternativy k oficiálním zdrojem.

Stará Bystrica
Stránky informující o zajímavých místech, historii a turistických lákadlech ve Staré Bystrici. WEB: http://starabystrica.com

Radôstka
Menší obec v blízkosti Staré Bystrice se vyvíjela společně s ní, na jihu sousedí s obcí Lutiše, která již není na Kysucích ale jde o okres Žilina. Obec jinak bohatá na krásnou přírodu, houby a lesní zvěř. Juraj Jánošík se zde skrýval u své tetky těsně před dopadením.
WEB: http://radostka.starabystrica.com

Čadca
Neoficiální stránky města Čadca nejsou často aktualizovány s novinkami z města, ale poskytují cenné informace o regionu a zajímavých místech v okolí města.
WEB: http://cadca.net

Svrčinovec
Hraniční obec, která je ve své části Svrčinovec-Zatky známá jako hraniční přechod s Českou republikou. V neoficiálních stránkách lze nalézt něco z historie i současnosti obce, zajímavá místa a adresy.
WEB: http://svrcinovec.com

Vychylovka
Vychylovka jako část obce Nová Bystrica je známá v rámci Slovenska a blízké Evropy jako skanzen a muzeum s programem během léta a funkční lesní úvraťová železnice, na níž se dnes místo dřeva převážejí turisté.
WEB: http://vychylovka.sk

Zaujímavosti
Magazín zajímavostí nabízí občas pohled i na Kysuce a zajímavosti v tomto regionu. Přečíst si však na něm lze daleko více zajímavého čtení, nejen z Kysuc, ale celého Slovenska a i ze světa.
WEB: https://zn.sk

KULTURNO
Magazín zasvätený kultúre na Slovensku, nie v chápaní slova ako o podujatiach, hudbe a filme, ale v tom správnom slova zmysle, ktorý v sebe zahŕňa množstvo prvkov, od histórie, ojedinelostí, pamiatok, po súčasnosť a spôsoby zachovávania rozmanitostí jednotlivých regiónov.
WEB: https://kulturno.sk
 

 
 Doporučené články
 
Stará Bystrica Orloj v Staré Bystrici a nejpřesnější sluneční hodiny
To hlavní, kvůli čemu sem zavítají turisté z daleka, je místní orloj. Orloj je jediným orlojem na Slovensku, je nejpřesnějším ukazatelem slunečního času, jediným astrologickým kalendářem fungujícím spolu s lunárním kalendářem a polohou slunce u nás ... >> Více
foto: kysuce.cz / kysuce.cz
Vychylovka a skanzen Skanzen vo Vychylovce a historický lesní vláček
Pokud se řekne Vychylovka, zcestovalí turisté si představí staré zachované dřevěnice, parní vláček a nádhernou přírodu. Je to tak. Toto je první představa při zaslechnutí "Vychylovka" a pro ty, co ji neznají, brzy i bude. Vychylovka je výjimečným místem... >> Více
foto: kysuce.cz / kysuce.cz
 
 
 
      
SEZNAM OBCÍ:
ZOHNAM OBCÍ na Kysuciach
 

2007-2017 © kysuce.cz |  Kysuce.cz - všechna práva vyhrazena na obsah, fotografie a designové prvky. Vyrobil V*Tomi.
Kontakt:  Grossmann Michal .